Resi4Rent ma 790 mieszkań na wynajem. Za 3 lata chce zarabiać na czynszu w 7,5 tys. lokali

Zdjęcie: Resi4Rent
Resi4Rent wprowadza właśnie na rynek najmu 269 mieszkań przy ul. Mieszczańskiej we Wrocławiu. To druga w tym mieście inwestycja firmy Resi4Rent. W których miastach planuje kolejne?

Firma Resi4Rent powstała 2 lata temu. Utworzyły ją firma deweloperska Echo Investment (30% udziałów) oraz Griffin Real Estate, która działa w imieniu globalnego funduszu inwestycyjnego (70% udziałów). Za planowanie, projektowanie i realizację inwestycji Resi4Rent odpowiada Echo Investment.

Wrocław kolebką Resit4Rent

Do tej pory Resi4Rent wprowadziła na rynek 302 mieszkania na wynajem przy ul. Rychtalskiego we Wrocławiu oraz 219 mieszkań przy ul. Wodnej w Łodzi. Teraz Resi4Rent udostępnia najemcom 269 mieszkań w dwóch budynkach na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Mieszkania są w pełni wykończone i gotowe do wprowadzenia się od zaraz.

Mieszkania Resi4Rent we Wrocławiu przy ul. Mieszczańskiej są gotowe do wprowadzenia się od zaraz.

– W 7 miesięcy od otwarcia naszej pierwszej inwestycji przy ul. Rychtalskiej, ruszamy z wynajmem kolejnego wrocławskiego projektu. Jest to nasza odpowiedź na zmieniające się potrzeby mieszkańców miast, którzy coraz częściej nie chcą się wiązać z konkretnym miejscem, a jednocześnie chcą mieszkać wygodnie i blisko centrum – mówi prezes Resi4Rent. Sławomir Imianowski.

Łącznie w ofercie Resi4Rent jest 790 mieszkań. Prezes Imianowski informuje, że w III kw. 2020 r. na rynek trafi kolejnych 450 mieszkań zlokalizowanych w stołecznych Browarach Warszawskich. To flagowa inwestycja Echo Investment. W kwartale ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej na warszawskiej Woli powstaje kilkanaście budynków mieszkalnych i biurowych.

Resi4Rent w najbliższych 2 latach

Firma Resi4Rent zapowiada, że w przyszłym roku jej oferta powiększy się o 1063 mieszkania na wynajem:

  • 372 mieszkania przy ul. Taśmowej w Warszawie (na rynek mają trafić w I kw. 2021 r.),
  • 229 mieszkań przy ul. Woronicza w Warszawie (w I kw. 2021 r.),
  • 302 mieszkania przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku (w II kw. 2021 r.),
  • 160 mieszkań przy ul. Szczepanowskiego w Poznaniu (w III kw. 2021 r.).

Z kolei na początku 2022 r. Resi4Rent planuje wprowadzenie na rynek 340 mieszkań przy ul. Bonarka w Krakowie.

Ambitne plany Resi4Rent

Prezes Echo Investment Nicklas Lindberg deklaruje, że w 2024 r. w posiadaniu Resi4Rent będzie aż 7,5 tys. mieszkań na wynajem. W tym celu deweloper systematycznie powiększa swój bank ziemi.

– W 2019 r. i na początku 2020 r. zakupiliśmy i zabezpieczyliśmy w kilku miastach tereny, na których powstanie ponad 8 tys. mieszkań – poinformował przed miesiącem Nicklas Lindberg.

Echo Investment przejęła m.in. centrum handlowe Tesco na warszawskich Kabatach, które deweloper chce przekształcić w nowe centrum dzielnicy. Ponadto w jego ręce trafią też najpewniej duże tereny, na których działają jeszcze 3 centra handlowe Grupy Tesco w Poznaniu, Łodzi i Krakowie (pod koniec lutego została zawarta przedwstępna umowa w tej sprawie).