Aurec Capital Poland kupiła w Warszawie 200 mieszkań na wynajem. Budynek „Puławska 186” jest jeszcze w budowie

Zdjęcie: Matexi Polska
Spółka Aurec Capital Poland kupiła za 100 mln zł od firmy deweloperskiej Matexi Polska budowany przez nią w Warszawie budynek „Puławska 186”. Będzie w nim ponad 200 mieszkań na wynajem w segmencie biznesowym.

„Puławska 186” to 17-kondygnacyjny budynek z ponad 200 mieszkaniami na długoterminowy wynajem. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 86 stanowisk parkingowych w garażu podziemnym. Zakończenie rozpoczętej w IV kw. 2019 r. inwestycji planowane jest na przełomie 2021 i 2022 roku.

Tak będzie wyglądał budynek „Puławska 186”, który Aurec Capital Poland kupił od Matexi Polska.

Transakcja zakłada, że nabywca nieruchomości jest jednocześnie stroną finansującą proces inwestycyjny. Generalnym wykonawcą budynku jest firma Unibep.

Dla Aurec Capital Poland inwestycja stanowi część portfolio PRS LivUp – marki wynajmu długoterminowego z bogatym zakresem usług dodatkowych. Atutem „Puławskiej 186” jest lokalizacja. W pobliżu powstającego budynku jest stacja metra Wilanowska. Do Galerii Mokotów i lotniska jest stąd kwadrans jazdy samochodem.

– Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani z przeprowadzenia kolejnej transakcji na rynku najmu instytucjonalnego – komentuje Monika Perekitko z zarządu Matexi Polska.

 

 

I przypomina, że pionierską w tym segmencie inwestycji był budynek „Apartamenty Pereca”, który Matexi Polska sprzedała Funduszowi z grupy Catella.

Włożyliśmy dużo pracy i wykorzystaliśmy nasze wcześniejsze doświadczenia, by od początku przygotować inwestycję pod kątem atrakcyjności w segmencie PRS. Wierzę, że udało nam się stworzyć projekt ciekawego budynku, który stanie się jedną z rozpoznawalnych, architektonicznych wizytówek warszawskiego Mokotowa – mówi Monika Perekitko.

Matexi Polska jest deweloperem o belgijskim rodowodzie, który w Polsce działa od 2010 r. Spółka ma na swoim koncie 1640 mieszkań w Warszawie. Jej bank ziemi umożliwia realizację kolejnych ok. 2 tys. lokali.

Z kolei Aurec Capital Poland jest międzynarodową firmą, która ma oddziały w Warszawie, Berlinie, Nowym Jorku, Szanghaju i Tel Awiwie. Poza segmentem nieruchomości, w którym ma duże doświadczenie, także na rynku polskim, Aurec Capital Poland działa też m.in. w sektorze infrastruktury, venture capital, private equity i innych. Do tej pory firma Aurec Capital zrealizowała projekty w Niemczech, Polsce, USA, Izraelu, Australii oraz na Węgrzech.

Ta transakcja dowodzi naszej rosnącej aktywności na polskim rynku nieruchomości. Jednocześnie umacnia pozycję Aurec Capital Poland jako jednego z wiodących inwestorów i operatorów na warszawskim rynku mieszkaniowym. Stanowi również kolejny krok w budowaniu nowej, wyższej jakości wynajmu w Polsce – zaznacza Roee Shamir z Aurec Capital Poland.