Fundusz Mieszkań na Wynajem kupił w Łodzi budynek z 80 mieszkaniami. Kiedy trafią one na rynek?

Zdjęcie: Fundusz Mieszkań na Wynajem
Fundusz Mieszkań na Wynajem zdecydował się na inwestycję w Łodzi. W kupionym właśnie od firmy deweloperskiej Budomal budynku u zbiegu ulic Zgierskiej i Wspólnej jest 80 mieszkań o średniej powierzchni ok. 40 m kw. W całej Polsce Fundusz Mieszkań na Wynajem ma ich już łącznie ponad 2 tys.

– Na początku roku zapowiedziałem kolejne inwestycje Funduszu Mieszkań na Wynajem. Bardzo się cieszę, że jedną z nich właśnie udało nam się sfinalizować – mówi dyrektor Biura Najmu Mieszkań na Wynajem Rafał Malik.

I dodaje, że Fundusz Mieszkań na Wynajem jest zainteresowany zakupem mieszkań wyłącznie w miejscach dobrze skomunikowanych.

– Nasza łódzka inwestycja z pewnością do takich miejsc należy – podkreśla dyr. Malik.

Budynek Funduszu Mieszkań na Wynajem przy ul. Wspólnej w Łodzi zaprojektowała pracownia AHR Architects.

Budynek jest położony u zbiegu ulic Zgierskiej i Wspólnej. Komunikacją miejską (autobusem lub tramwajem) do centrum można się stąd dostać w zaledwie kilka minut. Do Centrum Handlowego Manufaktura czy do Placu Wolności, z którego zaczyna się spacerowa część ulicy Piotrkowskiej, jest ok. 2 km. Pieszo można pokonać ten dystans w niespełna pół godziny. W okolicy są liczne punkty handlowo-usługowe (do Bałuckiego Rynku jest 1 km), przedszkole (350 m), szkoła (130 m), przychodnia zdrowia (300 m) czy poczta (230 m).

Fundusz Mieszkań na Wynajem zaoferuje niewielkie mieszkania

Fundusz Mieszkań na Wynajem kupił od łódzkiej firmy deweloperskiej Budomal gotowy budynek. Jest w nim 80 mieszkań o powierzchni od ok. 28 do 83 m kw. Przy czym 85% z nich stanowią mieszkania jedno- i dwupokojowe. Na parterze przewidziano 2 lokale usługowe. Do dyspozycji przyszłych najemców jest 80 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 52 komórki lokatorskie. Ogrodowe patio z placem zabaw ma być dostępne zarówno dla najemców Funduszu Mieszkań na Wynajem, jak i mieszkańców sąsiedniego bloku z 12-kondygnacyjną wieżą, który wybudował deweloper z myślą o sprzedaży mieszkań indywidualnym klientom. Cały zespół budynków zaprojektowała pracownia AHR Architects.

Kiedy Fundusz Mieszkań na Wynajem udostępni mieszkania?

– Przed nami jest jeszcze odbiór techniczny budynku. Ponadto mieszkania są w stanie deweloperskim, więc będziemy musieli je wykończyć i wyposażyć według naszych standardów. Istnieje ryzyko, że z powodu pandemii koronawirusa cały proces może ulec wydłużeniu, a komercjalizację rozpoczniemy dopiero pod koniec roku – odpowiada dyr. Malik.

I przypomina, że w Poznaniu w trakcie komercjalizacji jest budynek ze 148 mieszkaniami przy ul. Bóżniczej 3, który Fundusz Mieszkań na Wynajem kupił w 2019 r. Również w Poznaniu, na działce między ul. Śniadeckich i Święcickiego, w realizacji jest inwestycja, w ramach której powstanie 318 mieszkań na wynajem.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest obecnie największym inwestorem instytucjonalnym na rynku wynajmu mieszkań. To komercyjny projekt Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), który wystartował przeszło pięć lat temu. W posiadaniu Funduszu jest już łącznie 2049 mieszkań w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, z czego 1969 trafiło już na rynek.