Fundusz Mieszkań na Wynajem wybuduje w Poznaniu osiedle z 318 mieszkaniami

Zdjęcie: Fundusz Mieszkań na Wynajem
Fundusz Mieszkań na Wynajem do tej pory kupował od deweloperów gotowe budynki. W Poznaniu po raz pierwszy zdecydował się na samodzielną budowę. Trwa właśnie postępowanie na wybór generalnego wykonawcy tej inwestycji.

Na działce między ul. Śniadeckich i Święcickiego w Poznaniu Fundusz Mieszkań na Wynajem zamierza wybudować 5 sześciokondygnacyjnych budynków. Powstanie w nich 318 mieszkań na wynajem o średniej powierzchni 46 m kw. Przeważać będą kawalerki oraz dwupokojowe – łącznie 235 mieszkań.

Dyrektor Biura Najmu Mieszkań na Wynajem Rafał Malik wyjaśnia, że Fundusz Mieszkań na Wynajem zdecydował się samodzielną inwestycję, bo oferty deweloperskie nie spełniają jego oczekiwań, zwłaszcza jeśli chodzi o lokalizacje budynków.

– W ostatnich latach deweloperzy przeżywają okres prosperity, więc wolą sprzedawać mieszkania indywidualnym nabywcom, z których część przeznacza je pod wynajem – mówi dyr. Malik.

Działka, na której Fundusz Mieszkań na Wynajem wybuduje mieszkania położona jest w północno-wschodniej części dzielnicy Grunwald.

– To bardzo atrakcyjny rejon Poznania, głównie ze względu na dobrze rozwiniętą komunikację oraz bliskość centrum – podkreśla dyr. Malik.

I dodaje, ze działka położona jest w odległości niespełna 200 m od głównej arterii komunikacyjnej Poznania – ulicy Grunwaldzkiej. Linie tramwajowe i autobusowe zapewniają szybki dojazd do innych dzielnic miasta. Od działki do dworca PKP Poznań Główny jest 500 m.
W odległości niespełna 100 m znajdują się budynki poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Po sąsiedzku są tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie organizowane są imprezy targowe, kongresowe, konferencyjne, a także sportowe.

Dodajmy, że jest to czwarta inwestycja Funduszu Mieszkań na Wynajem w stolicy Wielkopolski. Najdłużej, bo od listopada 2014 r. w posiadaniu Funduszu jest budynek ze 123 mieszkaniami na wynajem przy ul. Saperskiej. Na rynek trafiły one w marcu 2015 r. Nieco ponad 2 lata później Fundusz zaczął wynajmować 150 mieszkań przy ul. Czarnieckiego.
Najnowszym poznańskim nabytkiem Funduszu jest 6-kondygnacyjny budynek ze 148 mieszkaniami przy ul. Bóżniczej, czyli praktycznie w centrum miasta. Z Bóżniczej do Starego Rynku jest tylko 500 metrów. Fundusz zaczął właśnie komercjalizację tych mieszkań – 57 kawalerek o powierzchni od 27 do 39 m kw., 56 mieszkań dwupokojowych (31-48 m kw.) oraz 36 trzypokojowych (49-62 m kw.).