Postępu Apartments – mieszkania na wynajem wśród biurowców

Zdjęcie: Golub GetHouse
Postępu Apartments to robocza nazwa kompleksu mieszkalnego z 371 mieszkaniami na wynajem, który firma Golub Gethouse wybuduje na warszawskim Służewcu.

Budowa Postępu Apartments ma ruszyć w pierwszym kwartale 2020 r.  przy ul. Postępu. To rejon Warszawy, w którym dominują biurowce. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Grupa 5 Architekci.

Jaki standard Postępu Apartments?

Postępu Apartments to cztery budynki połączonych szklanym „sercem” w środkowej części kompleksu. Do budynków będzie się wchodziło przez lobby, w którym będzie czynna całą dobę recepcja. W ramach projektu powstanie 371 mieszkań na wynajem o powierzchni od 26 do 71 m kw. Będą one miały w pełni wyposażoną kuchnię, łazienką i zabudową meblową. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe pomieszczenia, inwestor zaoferuje pakiety wykończeniowe, w tym możliwość wzięcia mebli w leasing.

Mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z: tarasów na dachu, siłowni ze strefą spa, pokoju TV, pokoju gier, wspólnej kuchni z tarasem, strefy chillout, czytelni, sali konferencyjnej z pełnym wyposażeniem biurowym czy punktu odbioru paczek. Na parterze budynku od strony ulicy Postępu będzie znajdowało się zaplecze handlowo – usługowe z restauracjami, kawiarniami czy sklepami spożywczymi. Dodatkowo, na terenie osiedla będą ławki, huśtawki, tereny zielone oraz boisko do gry w bule, siatkówkę plażową i koszykówkę, a także zewnętrzna strefa cardio.

Kompleks mieszkalny Postępu Apartments powstanie na warszawskim Służewcu. Fot. Golub Gethouse

Postępu Apartments pod marką Inspirentals

Golub GetHouse poinformował, że projekty w sektorze mieszkań na wynajem będzie realizował pod marką Inspirentals.

– Dzięki współpracy z naszymi amerykańskimi partnerami posiadamy dostęp do unikalnej wiedzy w zakresie realizacji nowoczesnych inwestycji  z mieszkaniami na wynajem. Chcemy przenieść te doświadczenia na rynek polski, oczywiście uwzględniając przy tym wszelkie uwarunkowania lokalne – mówi Czarek Jarząbek, założyciel i prezes Golub GetHouse.

Dodał, że w Warszawie firma dysponuje gruntami, na których będzie mogła wybudować ok. 1,5 tys. mieszkań na wynajem.

Pod marką Inspirentals w pierwszej kolejności będą realizowane inwestycje Postępu Apartments  oraz Liberty Tower. To 140-metrowy wieżowiec, który powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej  i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na II kwartał 2020 r.

Liberty Tower to najnowsza inwestycja Golub GetHouse, która powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Fot. Golub GetHouse

Jakub Bartos, Head of Residential w Golub GetHouse zwraca uwagę, że rozwój rynku mieszkań na wynajem jest stymulowany głównie przez najmłodsze pokolenia i ich odmienne podejście do życia. Jednak trend ten nie dotyczy wyłącznie tej grupy.

– Sektor najmu instytucjonalnego będzie nabierał coraz większego rozpędu. Powodem nie jest wyłącznie trudność z otrzymaniem kredytu, ale położenie coraz większego nacisku na elastyczność w życiu prywatnym i zawodowym. Wybierając miejsce do życia millenialsi patrzą w pierwszej kolejności na koszty utrzymania, dostępność komunikacyjną, bliskość miejsc pracy, czystość okolicy czy dostęp do terenów zielonych. Decydując się na najem mają możliwość spełnienia tych potrzeb, a do tego zostawiają sobie możliwość szybkiej zmiany miejsca zamieszkania, która ma dla nich kluczowe znaczenie – dodaje Przemysław Chimczak, założyciel think co. – real estate research lab.

Golub GetHouse budowała do tej pory w Polsce głównie budynki biurowe, m.in. Warsaw Financial Center, International Business Center Warsaw Corporate Center czy ostatnio PRIME Corporate Center (główna siedziba banku Raiffeisen Polbank). Obecnie, wspólnie z Mennicą Polską S.A., Golub GetHouse realizuje inwestycję Mennica Legacy Tower, która powstanie przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie. Od niedawna Golub GetHouse inwestuje także w rynek mieszkań na wynajem oraz akademiki.