Liberty Tower – 140-metrowa wieża z mieszkaniami na wynajem

Zdjęcie: Golub GetHouse
Liberty Tower to najnowsza inwestycja Golub GetHouse, która powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Budowa Liberty Tower ma się rozpocząć w II kwartale 2020 r., a zakończyć trzy lata później.

Liberty Tower zaprojektowała amerykańska pracownia architektoniczna Arquitectonica, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Projekt obejmuje realizację 41-kondygnacyjnej wieży wraz z 9-kondygnacyjnym podium, pod którymi zostanie umiejscowiony podziemny garaż. W części wysokościowej budynku Liberty Tower, sięgającego aż 140 metrów, będą mieszkania na wynajem – blisko 500 wykończonych apartamentów o powierzchni od 36 do 125 m kw.

– W sercu warszawskiej Woli, najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy stolicy, zrealizujemy inwestycję wyznaczającą standardy na polskim rynku nieruchomości na wynajem – mówi założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse Czarek Jarząbek.

W Liberty Tower, który wybuduje Golub GetHouse na warszawskiej Woli będzie blisko 500 mieszkań na wynajem.
Fot. Golub GetHouse

Luksusowe mieszkania na wynajem w Liberty Tower

I dodaje, że Liberty Tower ma łączyć najwyższej jakości architekturę, rozwiązania funkcjonalne i nowoczesne technologie. Ponadto Liberty Tower ma się wyróżniać szeroką gamą udogodnień, dostępnych jako standard, dla każdego mieszkańca. W specjalnie zaaranżowanej strefie na 10. i 11. kondygnacji Liberty Tower znajdą się m.in. centrum fitness i strefa spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu, a także otwarta kuchnia, stwarzająca warunki do wspólnego gotowania, jak również organizacji zamkniętych przyjęć. Na dachu podium wieży znajdą się duży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy z elementami małej architektury i strefami BBQ.

– Przygotowując tę inwestycję czerpaliśmy najlepsze wzorce z rynku amerykańskiego, na którym od ponad 55 lat realizujemy budynki oferujące mieszkania na wynajem – zapewnia Czarek Jarząbek.

W Liberty Tower nie tylko mieszkania na wynajem

Oprócz długoterminowego wynajmu mieszkań, we wspomnianym 9-kondygnacyjnym podium Liberty Tower będzie działał czterogwiazdkowy hotel z 267 pokojami jednej z wiodących sieci hotelowych na świecie. W części hotelowej Liberty Tower znajdzie się także m.in. centrum konferencyjne, strefa fitness, restauracja, lobby bar oraz dedykowane strefy spotkań. Goście hotelowi będą mogli korzystać ze specjalnie wydzielonych miejsc w parkingu podziemnym, a przed wejściem do hotelu zostanie zaaranżowany podjazd dla samochodów osobowych i taksówek. Otwarcie hotelu w Liberty Tower zaplanowano na III kwartał 2023 r.

Liberty Tower w historycznym otoczeniu

Liberty Tower powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z „domem Duschika”, pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych „Duschik & Scholze”, powstałej w latach 1875-1876. Wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nowy charakter miejsca. W ramach prac zostanie zrealizowana gruntowna rewitalizacja „domu Duschika” oraz odbudowa 7-kondygnacyjnej kamienicy, umiejscowionych od strony ulicy Żelaznej. Kamienica zostanie odtworzona przy jednoczesnym zachowaniu dawnego charakteru budynku. W Golub GetHouse zapewniają, że wszystkie działania będą prowadzone w ścisłej współpracy z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Warszawie.
Budowa Liberty Tower ma się rozpocząć w II kwartale 2020 r. Inwestor liczy, że zakończy ją w II kwartale 2023 r.

Liberty Tower to najnowsza inwestycja Golub GetHouse, która powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Fot. Golub GetHouse